• 21.04.2017 r. KOSMOS W ZABAWACH

• W ostanich dniach kwietnia nasze przedszkole żyło KOSMICZNYMI PODRÓŻAMI, które zakończyły się barwnymi Urodzinami. Najpierw dzieci zbierały różnorodne materiały o kosmosie, następnie tworzyły kosmiczne gry planszowe,doswiadczały jak odpala rakieta. Kreatywnie pracowały na zajęciach plastyczno - technicznych, oglądały prezentacje multimedialną budowały kosmiczne miasteczko z klocków drewnianych, wysłuchały wielu opowiadań, brały udział w zajęciach ruchowych, muzycznych, gdzie wykorzystywały butelki ( tory przeszkód, instrumenty, akcesoria taneczne),wykonały wiele Kart Pracy i oczywiscie uczyły się piosenek o tematyce kosmicznej.

• 20.04.2017 r. PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

• Dzis dwóch naszych przedszkolaków /Jagódka i Karinka/ brało udział w PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ " SPIEWAJMY RAZEM". GRATULACJE za piękny występ. Organizatorem tego przeglądu było Przedszkole nr.1 w Żywcu, któremu to dziękujemy za zaproszenie naszego przedszkola do udziału.

• 19.04.2017 r. TEATRZYK KUKIEŁKOWY

•       Dzis w przedszkolu teatrzyk kukiełkowy                                                                                            " ZACZAROWANY LAS"

• WARSZTATY W MUZEUM ŻYWIECKIM

•   Nasze przedszkolaki dzis były na warsztatach w ŻYWIECKIM MUZEUM, były to warsztaty na temat tradycji Wielkanocnych.

Udział w tych warsztatach to nagroda za I miejsce w Konkursie na Tradycyjną Choinkę

• 6.04.2017 r. KONKURS PLASTYCZNY

• Podsumowaniem zabaw z gazetami było zorganizowanie w grupie sredniaków Rodzinnego konkursu plastycznego pod hasłem MALOWANIE WIOSENNYCH KWIATÓW NA GAZECIE. Celem  konkursu było rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci i Rodziców, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. Konkurs ten odbył się tym razem na terenie przedszkola, gdzie chętne dzieci wraz z członkami rodziny wykonały przepiękne prace plastyczne. Konkurs rozpoczął się, krótkim występem sredniaków, których rekwizytami były oczywiscie gazety.Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolu, gdzie mogła je podziwiać cała społeczność przedszkolna.Do konkursu przystąpiło bardzo dużo dzieci wraz ze swoimi Rodzicami. Komisja Konkursowa miała bardzo duży problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ wszystkie prace dzieci i Rodziców były prze piękne. Na zakończenie Konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy,drobne nagrody. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za udział w zabawie.

• 1.04.2017 r. W GAZETKOWIE

•    Prawie dwa tygodnie grupa sredniaków przeniosła się w swiat gazet.  W GAZETKOWIE - ćwiczyły, grały, tańczyły, tworzyły literki, układały różne przedmioty, tworzyły grę planszową, malowały na gazeciei itd.

Zabawom nie było końca, dzieci nie mogły uwierzyć, że tak ciekawie i wesoło można bawić się gazetami.

• 30.03.2017 r. DZIEŃ BUDYNIU

• Dzis obchodzilimy ŚWIATOWY DZIEŃ BUDYNIU.

Nie wiem czy wiecie,że dzis swoje swięto ma budyń i w naszym przedszkou też swiętowalimy zajadając go

• 28.03.2017 r. MIĘDZYNARODOWY PROJEKT

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w międzynarodowym projekcie "Mały mis w swiecie literatury"

Dwa żywieckie przedszkola – Przedszkole nr 8 im. Krystyny Habsburg oraz Przedszkole nr 11 im rodziny Komorowskich rozpoczęły w gminie Żywiec międzynarodową akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Autorką jest pani Aneta Konefał, a modyfikacją projektu jest przedsięwzięcie „Gminy czytają małym misiom“, w którym wzięło udział ponad 70 gmin z całego kraju.
            Głównym patronem medialnym jest ogólnopolskie czasopismo "Przedszkolne ABC"oraz 30 innych mediów w tym: regionalne stacje telewizyjne, radiowe, gazety oraz portale internetowe. Honorowy patronat nad projektem objął również Burmistrz miasta Żywca Antoni Szlagor.
            W dniu 05.01.2017r. w literacką podróż po Gminie Żywiec wyruszyło 17 misiów z żywieckich przedszkoli oraz żłobka. Jest to pierwszy projekt na terenie miasta, do którego zostały zaproszone zarówno przedszkola publiczne jak i prywatne. Do projektu przystąpiły przedszkola: nr 1, 6, 8, 9, 11, 12, 13, Przedszkole Sióstr Serafitek, Akademia Malucha, Oxford - House, Mały Naukowiec

Partnerem Przedszkola nr 8 i 11 została Biblioteka Pedagogiczna w Żywcu, która była współorganizatorem warsztatów czytelniczych dla nauczycieli.
            Uroczysty finał Projektu w naszej gminie odbył się 28 marca. Wtedy też został podsumowany międzyprzedszkolny konkurs literacko – plastyczny ,, Mały Miś z miasta Żywca bohaterem bajki – przedszkolaki piszą książkę”, w którym nasze starszaki,zdobyły jedną z głównych nagród,a grupa sredniaków - wyróżnienie. Po przedstawieniach w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr.11 i 8 odbyło się wręczenie nagród i dyplomów przez Pana Burmistrza dla wszystkich przedszkolaków, biorących udział w projekcie.

• 27.03.2017 r. URODZINY

• Urodzinki dzis obchodzili Laura, Wiktoria, Jasiu B. Jasiu Ł. i Mikołaj.

STO LAT! dla solenizantówheart

Na urodzinach tych bawilimy się wspólnie z kukiełkami, pacynkami, marionetkami. Obchodzilimy również Dzień Teatru.

• 22.03.2017 r. ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

•     W ramach SWIATOWEGO DNIA WODY u nas w przedszkolu EKSPERYMENTY Z WODĄ.

Podziękowania za przygotowanie Pani Elizce i Monice.

• 21.03.2017 r. PIERWSZY DZIŃ WIOSNY

•   Dzis z Panem Burmistrzem Markiem Czulem i zywieckimi przedszkolakami bralismy udział w korowodzie, który to żegnał zimę - Marzannę, a witał wiosnę.

Było nas tak dużo, kolorowo, że zima zaraz uciekła.