• WARSZTATY Z LEPIENIA

•     DZIS OBCHODZILISMY "DZIEŃ CHLEBA"

Lepilismy z masy solnej pieczywo z sezamem

• 12.10.2017 r. URODZINKI

• URODZINKI Z USMIECHEM U MALUSZKÓW

STO LAT! DLA BIANKI I ALIheartheart

• 11.10.2017 r. PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ "STREFA CHWAŁY"

• PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ
                                                                      STREFA CHWAŁY  - ŻYWIEC 2017
            Przesłuchania Festiwalu Piosenki Religijnej „Strefa Chwały” odbyły się w dniu 11.10.2017 r.
            Wzięło w nich udział  43 wykonawców.

Komisja w składzie:
            1.Bożena Stolarczyk – śpiewaczka, wykładowca Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku – Białej,
            2.Agnieszka Gregorczyk-Sinkowska – śpiewaczka, właściciel i wykładowca prywatnej szkoły wokalno -muzycznej w Bielsku – Białej, współpracuje z zespołem Camerata Silesia.
            3..Ks. Stanisław Joneczko z Bielska-Białej – Proboszcz Parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy, muzyk

Kierując się następującymi kryteriami:
            - dobór repertuaru,
            - zgodność treści utworów z wartościami chrześcijańskimi Kościoła Katolickiego,
            - brzmienie i technika wokalu,
            - technika gry na instrumentach,
            - ogólny wyraz artystyczny (zachowanie na scenie, ruch sceniczny, estetyka).

Po wysłuchaniu uczestników, przyznała następujące miejsca:

W  KATEGORII  SOLISTÓW, DUETÓW:

PRZEDSZKOLA:

MIEJSCE I – ELZA DYDUCH, NATALIA KUPCZAK – Przedszkole nr 11 w Żywcu

MIEJSCE II – ANDRZEJ KONICKI – Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha” w Żywcu

MIEJSCE III – LILIANNA LEŚKO – Przedszkole w Pietrzykowicach

W KATEGORII  ZESPOŁÓW  WOKALNYCH  I  MUZYCZNYCH:

PRZEDSZKOLA:

MIEJSCE I – ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY „MAJA” -

Niepubliczne Przedszkole „Maja” w Radziechowach

MIEJSCE III –  ZESPÓŁ „ŻYWIECKIE PROMYCZKI” - Przedszkole Sióstr Serafitek w Żywcu
            ZESPÓŁ WOKALNY „TRZY GRUPY DO KUPY”
            Niepubliczne Przedszkole   „ Akademia Malucha” w Żywcu

GRAND PRIX Festiwalu Piosenki Religijnej „ Strefa Chwały” otrzymuje                                          ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY -
            Szkoła Podstawowa nr 2 w Żywcu  z oddziałem Gimnazjum

• 6.i 8.10.2017 r. WARSZTATY KULINARNE

• WARSZTATY KULINARNE - podczs warsztatów kulinarnych dziec robiły

- szaszłyki owocowe

- ciasto dyniowo - marchwiowe

• 2.10.2017 r. KONKURS PLASTYCZNY

• W naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny

"CZEKOLADOWE FANTAZJE"

Nagrodzono następujące osoby:

I miejsce KARINA SCIEŻKA

II miejsce JASIO BASIURA

II miejsce WIKTORIA ZALEWSKA

• 25.09.2017 r. UROCZYSTOSC INTEGRACYJNA

•   DZIEŃ INTEGRACYJNY - "POŻEGNANIE LATA - POWITANIE JESIENI"

Występy rozpoczęły starszaki instrumentalizacją utworu muzycznego "Lato z radiem", następnie sredniaki zaprezentowały się w przedstawieniu pt."Domek pod grzybkiem". W dalszej częsci artystycznej prezentacji dzieci tańczyły, spiewały piosenki, a także uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych.

PODZIĘKOWANIA DLA PAŃ NAUCZYCIELEK ZA PRZYGOTOWANIE ARTYSTYCZNE NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

• 15.09.2017 r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI I URODZINKI

• 15.09.2016r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów. Historia Vasthi ukazuje dzieciom na całym świecie jak niewiele potrzeba by uwierzyć w siebie. Nasi wychowankowie stworzyli prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadali o swoich umiejętnościach.

Oprócz DNIA KROPKI w tym dniu obchodzilismy urodzinki - Lenci, Kajusi, Michasi,Sadrusi i Sylwusi oraz naszej kochanej Lenusi K. która się rozchorowała. Życzymy solenizantkom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

• 27.07.2017 r. WYCIECZKA

• Dzis bylismy na wycieczce w BOLIMEDZIE

Poznalismy produkcję leków ziołowych oraz w laboratorium ciekawe doswiadczenia.

PODZIĘKOWANIA DLA PANI AGNIESZKI WIATR.

• 19.07.2017 r. WARSZTATY

• W ramach akcji WARSZTATY Z MUZEUM, dzieci dzis były na zajęciach z oglądania dawnych zabawek drewnianych oraz malowania drewnianych ptaszków.

• 17.07.2017 r. WARSZTATY

• 17 lipca w ramach realizacji programu ,,Bezpieczny przedszkolak” w przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je Pani Agnieszka Wiatr wykwalifikowany ratownik medyczny i zarazem szkoleniowiec.

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani szkoleniowiec mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. PANI AGNIESZCE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

• 13.07.2017 r. URODZINKI

•          Urodzinki w Dinolandii.Dzis urodzinki obchodzili Natalka, Jasiu B. Andrzej K. Maksiu Z. Filip, Szymonek. Życzymy im STO LAT!

• 12.07.2017 r. W SWIECIE DINOZAURÓW

• W przedszkolu temat dinozaurów cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Pozwolił dostrzec wielu pasjonatów dinozaurów – dzieci przynosiły książki o tych niezwykłych stworzeniach, figurki dinozaurów oraz chętnie dzieliły się swoja wiedzą na ten temat. Uwieńczeniem dwóch tygodni były wspólne zabawy pod hasłem W SWIECIE DINOZAURÓW.