• 18.01.2013 r. KOLĘDOWANIE W PRZEDSZKOLU NR 11 w Żywcu.

        • Dziś starszaki z naszego  przedszkola były z wizytą w Przedszkolu Nr. 11 w Żywcu.

          Obejrzały bardzo ładny program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy Pani Sabinki.

          Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie biesiadowały i kolędowały.

          Za tak serdeczne przyjęcie bardzo im dziękujemy.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • Przedszkolaki korzystając z uroków zimy - świetnie spędzały czas na zimowych spacerach.. Oczywistym jest, że podczas takiej zimowej przechadzki na świeżym powietrzu nie mogło zabraknąć lepienia bałwana i rozrywki w postaci rzucania śniegowymi kulkami. Po tak atrakcyjnych spacerach wszyscy w doskonałych nastrojach wracali do przedszkola.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 14.01.2013 r. WARSZTATY TEATRALNE

        • Dziś w ramach warsztatów teatralnych dzieci oglądały teatrzyk sylwetowy"SREBRNA  GWIAZDKA" przygotowana przez zespół nauczycielek naszego przedszkola.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 11.01.2013 r. METODA DOBREGO STARTU MARTY BOGDANOWICZ

        •  Najlepszymi metodami w pracy z dziećmi są te, które aktywizują i motywują dziecko oraz umożliwiają praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

          W codziennej pracy z dziećmi w naszym przedszkolu wykorzystuje się różne metody, oraz  elementy niektórych z nich. Do ciekawych należy Metoda Dobrego Startu w/g M. Bogdanowicz, którą to bardzo często stosujemy.

          Zarówno wszystkie metody, jak i techniki służą wspomaganiu wszechstronnego rozwoju dziecka rozbudzając jego aktywność twórczą, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań, a tym samym rozwijając wiarę we własne siły i możliwości.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA


           

        •      Świąt wypełnionych radością i miłością,
                       niosących spokój i odpoczynek.
           Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
                          pełnego optymizmu, wiary,
                            szczęścia i powodzenia 

            NASZYM  RODZICOM  I  SYMPATYKOM  PRZEDSZKOLA

           życzy  Organ Założycielski wraz z personelem przedszkola.                                                                   

        • 14.12.2012 r. SPOTKANIE Z PANEM LEŚNIKIEM

        • Dziś nasze przedszkole odwiedził Pan leśnik - przedstawiciel Nadleśnictwa w Jeleśni. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiadał o swoim podstawowym obowiązku - jakim jest dbanie o las. Mówił o sadzeniu drzew, ochronie przed szkodnikami, celowych wycinkach. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał dzieci ze zwierzętami zamieszkującymi lasy otaczające naszą dzielnicę. Mówił też jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak należy im pomagać w tym trudnym okresie. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyniesionymi przez gościa eksponatami. Pod adresem pana leśnika padło wiele pytań i żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat ochrony przyrody, znajomością zwierząt i ptaków.  Dla wszystkich była to wspaniała lekcja przyrody, a kolejne spotkanie z panem leśnikiem odbędzie się już w lesie. Na  pożegnanie dzieci podziękowały za miłe spotkanie wręczyły Panu leśnikowi samodzielnie przygotowaną niespodziankę

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 12.12.2012 r. UBIERAMY CHOINKĘ

        • Strojenie naszej choinki zawsze sprawia nam wielką frajdę,a do tego każdego roku czeka na nas jakaś  miła niespodzianka oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 11.12.2012 r. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

        •   W naszym przedszkolu został zorganizowny KIERMASZ  BOŻONARODZENIOWY. Dzieci wspólnie z Paniami nauczycielkami wykonały na kiermasz świąteczne choinki. Środki pozyskane ze sprzedaży choinek zostaną przeznaczone na zorganizowanie dla wszystkich naszych podopiecznych ? Organizacja tego czegoś zostanie podjęta uchwałą na Radzie Pedagogicznej przedszkola. Za organizację tego kiermaszu dziękujemy Organowi Założycielskiemu, Pani Magdzi i Pani Ani, ale szczególnie dziękujemy naszym kupującym Rodzicomsmiley

        • 10.12.2012 r. KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

        • "Z komputerem za pan brat!"

          Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole w Sopotni Wielkiej pod hasłem „Z komputerem za pan brat”.

          Przedszkole w Sopotni Wielkiej ogłosiło ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce komputerowej pt. „Z komputerem za pan brat”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była nauczycielka Pani Justyna Skrzyp.

          Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat z terenu całej Polski. Celem konkursu było wdrażanie do zaznajamiania dzieci  z komputerem i jego możliwościami we współczesnym świeci, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, dostrzeganie korzyści płynących z umiejętności posługiwania się komputerem.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, przysłano 95 prac, wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów i dzieci z Przedszkola w Sopotni Wielkiej. Ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

          W dniu 05.11.2012r. jury w składzie:
          Małgorzata Kamińska - Skrzyp
          Małgorzata Wąs
          Justyna Skrzyp
          wybrało najciekawsze prace spośród 95 prac nadesłanych z całej PolskiPrace konkursowe wykonane techniką komputerową:

          Wyróżnienia:

          Natalia Witas, l. 6 Niepubliczne Przedszkole Żywiec
          Opiekun: Anna Pietraszko

          Amelia Dymowska, l. 5 Prywatne Przedszkole Muzyczne Piaseczno - Zalesie Dolne
          Opiekun: Agnieszka Kuleta

          Julia Stańczyk, l. 4 Przedszkole Miejskie nr 54 Sosnowiec
          Opiekun: Jolanta Kazimierska

          Maja Suchanek, l. 3 Niepubliczne Przedszkole Żywiec
          Opiekun: Magdalena Suchanek                                                                                                           

          Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.   Dziękujemy równiez nauczycielkom za udział w konkursie i inicjatywę włożoną w rozwijanie talentów plastycznych dzieci. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów. 

        • 7.12.2012 r. KONKURS PLASTYCZNY

        • Wczoraj (7 grudnia) rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Trzej Królowie w drodze do Betlejem". Był to konkurs organizowany w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkól podstawowych. Dzieci w swoich rysunkach pokazały, jak wyobrażają sobie drogę Trzech Króli do Betlejem - co wieźli, na czym jechali, co prowadziło Mędrców do Dzieciątka.

          Na konkurs zorganizowany przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową wpłynęło 503 prace. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkową nagroda jest fakt, że najlepsze rysunki będzie można zobaczyć na specjalne wystawie w siedzibie Żywieckiej Biblioteki Samorządowej. Ekspozycja będzie czynna do 11 stycznia 2013r.

          Jak już informowaliśmy z naszego przedszkola zostały zgłoszone cztery prace.

                                  Praca Oliwierka B. zajęła III miejsce - GRATULUJEMY!

        • 6.12. 2012 r. OGÓLNOPOLSKI PROGRAM

        • W tym roku szkol. nasze przedszkole po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskim programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury".Dzieci otrzymały różnorodne materiały za pomocą, których będą wykonywały zadania związane z realizacją programu. Po zakończeniu programu przedszkole otrzyma certyfikat.

        • 5.12. 2012 r. WYJAZD DO TEATRU BANIALUKA

        • Dziś z okazji Mikołajek nasze starszaki były na spektaklu teatralnym pt." Bal u Króla Lula" w "BANIALUCE" Bielsko - Biała. Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy Właścicielom przedszkola, którzy to ufundowali autokar na przejazd i naszym rodzicom, którzy zakupili bilety dla swoich pociech.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 5.12.2012 r. ZABAWY MALUSZKÓW W SMYKOLANDII

        •                           "Kiedy dziecko śmieje się, śmieje się cały świat"   J.Korczak

          Organ Założycielski naszego przedszkola ufundował maluszkom świetną zabawę w SMYKOLANDII z okazji Mikołajek.

          Za radość serdecznie dziękujemy- grupa maluszków.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 4.12.2012 r. MIKOŁJ W PRZEDSZKOLU

        • Na ten dzień czekamy już od roku! Ale wreszcie nadszedł ten dzień i oto znowu do naszego Przedszkola przybył św. Mikołaj. Oczywiście Mikołaj nigdy nie przychodzi w gości z pustymi rękami więc i tym razem byliśmy pewni że będą prezenty. Co prawda była chwila niepewności, ale nie - dostaliśmy książeczki, płyty z bajką, słodycze, owoce. Każdy z nas mógł porozmawiać z Gościem, zrobić sobie z nim zdjęcie -  i wogóle było fajnie. Tylko Panie - hm, znowu nic nie dostały - ale one muszą być niegrzeczne, a obiecywały w zeszłym roku poprawę. My też mieliśmy dla Mikołaja prezenty: wierszyki i piosenki. Naszemu Mikołajowi bardzo podobają się nasze popisy. Nie wiedzieliśmy, że ten staruszek jest taki muzykalny! W przyszłym roku zaśpiewamy mu coś całkiem nowego. Dziękujemy Ci Mikołaju za odwiedziny i prezenty i do zobaczenia za rok!

          Za paczki zakupione dla Mikołaja dziękujemy Właścicielom przedszkola.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 4.12.2012 r. TEATRZYK KUKIEŁKOWY W PRZEDSZKOLU

        • Oglądaliśmy dziś piękną świąteczną bajkę, wystawioną przez aktorów lalkarzy pt." W wigilijną noc". dzięki tej bajce już czujemy, że święta zbliżają się do nas szybkimi krokami, a i nastrój też się nam już udzielił.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 2.12.2012 r. IV MIKOŁAJKOWY AMATORSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

        •    IV " MIKOŁAJKOWY" Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego
          o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŻYWCA

          2 grudnia 2012 r. o godz. 14.00
          w sali widowiskowej
          Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu

          Podczas IV "Mikołajkowego" Amatorskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, na parkiecie Miejskiego Centrum Kultury swoje umiejętności taneczne zaprezentowało aż 130 młodych tancerzy w wieku od 3-16 lat. Dzieci i młodzież podzielone na grupy wiekowe o różnym stopniu trudności wytańczyły, wymarzone nagrody główne- zostało rozdanych 36 Pucharów Burmistrza Miasta Żywca, który sprawował Honorowy Patronat nad Imprezą. Zmagania par oceniało Yury w składzie: Anna Daniel- Kraków, Joanna Popadiuk- Bielsko-Biała, Zbigniew Daniel- Kraków. Sędziowie zachwyceni poziomem i zaangażowaniem tancerzy przyznali również złote medale i dyplomy, wszystkim pozostałym tancerzom.

          Nasze przedszkolaki ( 6) pod kierunkiem instruktorki tańca Pani Ageli Kudzi wystąpiły na parkiecie w kategorii dzieci najmłodszych. Tańcząc cza – czę, walca oraz polkę spisały się doskonale, bez problemu pokonały tremę za co dostały piękne pamiątkowe medale . Za przygotowanie dzieci do turnieju dziękujemy Pani Angeli, natomiast rodzicom za odpowiedni ich ubiór.

          Szczególnie w tym miejscu dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak pięknej imprezy.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA