Dziś gościliśmy dzieci z Przedszkola Nr. 11 w Żywcu, była to ich rewizyta. Nasze dzieci przedstawiły dla nich inscenizację pt. "Kłopoty śnieżynek"
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Dziś gościliśmy dzieci z Przedszkola Nr. 11 w Żywcu, była to ich rewizyta. Nasze dzieci przedstawiły dla nich inscenizację pt. "Kłopoty śnieżynek"
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Dzień Babci i Dziadka pełen wzruszeń
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Dziś starszaki z naszego przedszkola były z wizytą w Przedszkolu Nr. 11 w Żywcu.
Obejrzały bardzo ładny program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy Pani Sabinki.
Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie biesiadowały i kolędowały.
Za tak serdeczne przyjęcie bardzo im dziękujemy.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Przedszkolaki korzystając z uroków zimy - świetnie spędzały czas na zimowych spacerach.. Oczywistym jest, że podczas takiej zimowej przechadzki na świeżym powietrzu nie mogło zabraknąć lepienia bałwana i rozrywki w postaci rzucania śniegowymi kulkami. Po tak atrakcyjnych spacerach wszyscy w doskonałych nastrojach wracali do przedszkola.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Dziś w ramach warsztatów teatralnych dzieci oglądały teatrzyk sylwetowy"SREBRNA GWIAZDKA" przygotowana przez zespół nauczycielek naszego przedszkola.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Najlepszymi metodami w pracy z dziećmi są te, które aktywizują i motywują dziecko oraz umożliwiają praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.
W codziennej pracy z dziećmi w naszym przedszkolu wykorzystuje się różne metody, oraz elementy niektórych z nich. Do ciekawych należy Metoda Dobrego Startu w/g M. Bogdanowicz, którą to bardzo często stosujemy.
Zarówno wszystkie metody, jak i techniki służą wspomaganiu wszechstronnego rozwoju dziecka rozbudzając jego aktywność twórczą, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań, a tym samym rozwijając wiarę we własne siły i możliwości.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia
NASZYM RODZICOM I SYMPATYKOM PRZEDSZKOLA
życzy Organ Założycielski wraz z personelem przedszkola.
Dziś nasze przedszkole odwiedził Pan leśnik - przedstawiciel Nadleśnictwa w Jeleśni. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiadał o swoim podstawowym obowiązku - jakim jest dbanie o las. Mówił o sadzeniu drzew, ochronie przed szkodnikami, celowych wycinkach. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał dzieci ze zwierzętami zamieszkującymi lasy otaczające naszą dzielnicę. Mówił też jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak należy im pomagać w tym trudnym okresie. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyniesionymi przez gościa eksponatami. Pod adresem pana leśnika padło wiele pytań i żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat ochrony przyrody, znajomością zwierząt i ptaków. Dla wszystkich była to wspaniała lekcja przyrody, a kolejne spotkanie z panem leśnikiem odbędzie się już w lesie. Na pożegnanie dzieci podziękowały za miłe spotkanie wręczyły Panu leśnikowi samodzielnie przygotowaną niespodziankę
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
W naszym MAŁYM LABORATORIUM dziś bawiliśmy się wodą.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Strojenie naszej choinki zawsze sprawia nam wielką frajdę,a do tego każdego roku czeka na nas jakaś miła niespodzianka oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
W naszym przedszkolu został zorganizowny KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Dzieci wspólnie z Paniami nauczycielkami wykonały na kiermasz świąteczne choinki. Środki pozyskane ze sprzedaży choinek zostaną przeznaczone na zorganizowanie dla wszystkich naszych podopiecznych ? Organizacja tego czegoś zostanie podjęta uchwałą na Radzie Pedagogicznej przedszkola. Za organizację tego kiermaszu dziękujemy Organowi Założycielskiemu, Pani Magdzi i Pani Ani, ale szczególnie dziękujemy naszym kupującym Rodzicom![]()
Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole w Sopotni Wielkiej pod hasłem „Z komputerem za pan brat”.
Przedszkole w Sopotni Wielkiej ogłosiło ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce komputerowej pt. „Z komputerem za pan brat”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była nauczycielka Pani Justyna Skrzyp.
Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat z terenu całej Polski. Celem konkursu było wdrażanie do zaznajamiania dzieci z komputerem i jego możliwościami we współczesnym świeci, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, dostrzeganie korzyści płynących z umiejętności posługiwania się komputerem. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, przysłano 95 prac, wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów i dzieci z Przedszkola w Sopotni Wielkiej. Ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
W dniu 05.11.2012r. jury w składzie:
Małgorzata Kamińska - Skrzyp
Małgorzata Wąs
Justyna Skrzyp
wybrało najciekawsze prace spośród 95 prac nadesłanych z całej PolskiPrace konkursowe wykonane techniką komputerową:
Wyróżnienia:
Natalia Witas, l. 6 Niepubliczne Przedszkole Żywiec
Opiekun: Anna Pietraszko
Amelia Dymowska, l. 5 Prywatne Przedszkole Muzyczne Piaseczno - Zalesie Dolne
Opiekun: Agnieszka Kuleta
Julia Stańczyk, l. 4 Przedszkole Miejskie nr 54 Sosnowiec
Opiekun: Jolanta Kazimierska
Maja Suchanek, l. 3 Niepubliczne Przedszkole Żywiec
Opiekun: Magdalena Suchanek
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Dziękujemy równiez nauczycielkom za udział w konkursie i inicjatywę włożoną w rozwijanie talentów plastycznych dzieci. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów.
Wczoraj (7 grudnia) rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Trzej Królowie w drodze do Betlejem". Był to konkurs organizowany w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkól podstawowych. Dzieci w swoich rysunkach pokazały, jak wyobrażają sobie drogę Trzech Króli do Betlejem - co wieźli, na czym jechali, co prowadziło Mędrców do Dzieciątka.
Na konkurs zorganizowany przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową wpłynęło 503 prace. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkową nagroda jest fakt, że najlepsze rysunki będzie można zobaczyć na specjalne wystawie w siedzibie Żywieckiej Biblioteki Samorządowej. Ekspozycja będzie czynna do 11 stycznia 2013r.
Jak już informowaliśmy z naszego przedszkola zostały zgłoszone cztery prace.
Praca Oliwierka B. zajęła III miejsce - GRATULUJEMY!
W tym roku szkol. nasze przedszkole po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskim programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury".Dzieci otrzymały różnorodne materiały za pomocą, których będą wykonywały zadania związane z realizacją programu. Po zakończeniu programu przedszkole otrzyma certyfikat.
Dziś z okazji Mikołajek nasze starszaki były na spektaklu teatralnym pt." Bal u Króla Lula" w "BANIALUCE" Bielsko - Biała. Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy Właścicielom przedszkola, którzy to ufundowali autokar na przejazd i naszym rodzicom, którzy zakupili bilety dla swoich pociech.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
"Kiedy dziecko śmieje się, śmieje się cały świat" J.Korczak
Organ Założycielski naszego przedszkola ufundował maluszkom świetną zabawę w SMYKOLANDII z okazji Mikołajek.
Za radość serdecznie dziękujemy- grupa maluszków.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Na ten dzień czekamy już od roku! Ale wreszcie nadszedł ten dzień i oto znowu do naszego Przedszkola przybył św. Mikołaj. Oczywiście Mikołaj nigdy nie przychodzi w gości z pustymi rękami więc i tym razem byliśmy pewni że będą prezenty. Co prawda była chwila niepewności, ale nie - dostaliśmy książeczki, płyty z bajką, słodycze, owoce. Każdy z nas mógł porozmawiać z Gościem, zrobić sobie z nim zdjęcie - i wogóle było fajnie. Tylko Panie - hm, znowu nic nie dostały - ale one muszą być niegrzeczne, a obiecywały w zeszłym roku poprawę. My też mieliśmy dla Mikołaja prezenty: wierszyki i piosenki. Naszemu Mikołajowi bardzo podobają się nasze popisy. Nie wiedzieliśmy, że ten staruszek jest taki muzykalny! W przyszłym roku zaśpiewamy mu coś całkiem nowego. Dziękujemy Ci Mikołaju za odwiedziny i prezenty i do zobaczenia za rok!
Za paczki zakupione dla Mikołaja dziękujemy Właścicielom przedszkola.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Oglądaliśmy dziś piękną świąteczną bajkę, wystawioną przez aktorów lalkarzy pt." W wigilijną noc". dzięki tej bajce już czujemy, że święta zbliżają się do nas szybkimi krokami, a i nastrój też się nam już udzielił.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
IV " MIKOŁAJKOWY" Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego
o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŻYWCA
2 grudnia 2012 r. o godz. 14.00
w sali widowiskowej
Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu
Podczas IV "Mikołajkowego" Amatorskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, na parkiecie Miejskiego Centrum Kultury swoje umiejętności taneczne zaprezentowało aż 130 młodych tancerzy w wieku od 3-16 lat. Dzieci i młodzież podzielone na grupy wiekowe o różnym stopniu trudności wytańczyły, wymarzone nagrody główne- zostało rozdanych 36 Pucharów Burmistrza Miasta Żywca, który sprawował Honorowy Patronat nad Imprezą. Zmagania par oceniało Yury w składzie: Anna Daniel- Kraków, Joanna Popadiuk- Bielsko-Biała, Zbigniew Daniel- Kraków. Sędziowie zachwyceni poziomem i zaangażowaniem tancerzy przyznali również złote medale i dyplomy, wszystkim pozostałym tancerzom.
Nasze przedszkolaki ( 6) pod kierunkiem instruktorki tańca Pani Ageli Kudzi wystąpiły na parkiecie w kategorii dzieci najmłodszych. Tańcząc cza – czę, walca oraz polkę spisały się doskonale, bez problemu pokonały tremę za co dostały piękne pamiątkowe medale . Za przygotowanie dzieci do turnieju dziękujemy Pani Angeli, natomiast rodzicom za odpowiedni ich ubiór.
Szczególnie w tym miejscu dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak pięknej imprezy.
PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA
Powered by aSc EduPage