• 16.05.2013 r. MÓWIMY GWARĄ

        •  

          "MÓWIMY GWARA GÓRALSKĄ"- III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI


           

        • 15.05.2013 r. ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

        • Zgodnie z wieloletnią już tradycją - Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest co roku 15 maja. Święto to ma przypominać o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Ale nie tylko. Ma również ocalić od zapomnienia wszystkie ważne chwile z życia wszystkich świętujących osób. Dzień Polskiej Niezapominajki zainicjował w 2002 roku nieżyjący już Andrzej Zalewski. Niezapominajkowe Święto wymyślono trochę na przekór obcym naszej kulturze walentynkom.

          Do obchodów  Dnia Polskiej Niezapominajki przyłączyło się nasze przedszkole. Dziś w przedszkolu od samego rana panował kolor niebieski. Z okazji tego święta Pani Natalka zorganizowała dla wszystkich przedszkolnych niezapominajek podróż po:

          Krainie - Czystej wody , Wesołych zwierząt, Pięknych kwiatów, Świeżego powietrza.

          Bawiliśmy się wyśmienicie, było wiele zadań, zabaw, zgadywanek, opowieści. W podróż po Krainach zabraliśmy, także naszą sylwetę Zdrojka, która to przypomina nam o częstym piciu płynów, a przede wszystkim wody mineralnej.

           PATRZ :ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA                                                                                                                                                                                           

           

        • 9.05.2013 r. NIEZAPOMINAJI TO SĄ KWIATKI Z BAJKI

        •    Jak mówią słowa piosenki: niezapominajki to są kwiatki z bajki, rosną nad potokiem, patrzą żabim okiem - dziś na spacerze sprawdzliśmy ten opis, poznaliśmy ich wygląd oraz środowisko w którym żyją.

            PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 8.05.2013 r. DZIEŃ STRAŻAKA

        • Dziś w przedszkolu odwiedził nas Pan strażak, który to opowiadał nam o swojej odpowiedzialnej pracy. Cieszyliśmy się jak przymierzaliśmy jego ubiór. Dużo chłopców w rozmowie z nim deklarowało, że jak dorosną to zostaną strażakami.

           PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 1.05.2013 r. KONKURS - GŁOSOWANIE

        • Do wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę internetową

          Głosujcie codziennie na  zdjęcie poniżej do 31 maja 2013 r.

          Kliknij na linka i głosuj

          http://konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,129.html

          konkurs.przyjacielenatury.pl

          Niepubliczne Przedszkole "AKADEMIA MALUCHA"

          Piękny zakątek czterech pór roku

          Park Habsburgów jest jednym z największych tego typu parków w Europie, jego powierzchnia sięgała 26 ha. Jedynym zachowanym obiektem małej architektury ogrodowej w parku jest Domek Chiński, który powstał w drugiej połowie XVIII wieku z uwidocznionym ponad dachem herbem Wielopolskich - Starykoń. Odrestaurowany Domek Chiński, eleganckie murowane mostki, rabaty kwiatowe, ścieżki, alejki i latarnie, piękna fontanna oraz oficyny – tak wygląda odnowiony żywiecki park Habsburgów.

           

        • 25.04.2013 r. KOSMICZNA PODRÓŻ

        •  W strojach kosmonautów, rakietą dziś wybraliśmy się w kosmos, przy muzyce tworzyliśmy mleczną drogę i poruszaliśmy się w przestworzach. Ze sobą wzięliśmy, także specjalną KOSMICZNĄ  WODĘ ZDROJKA.

           PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 23.04.2013 r. KOSMOS

        •    Dzieci wspólnie z nauczycielkami postanowiły, że od dziś będziemy zgłębiać wiedzę na temat kosmosu. Z tej to okazji przygotowały wspólną, żywą prezentacje planet, poznały ich nazwy oraz ich położenie i ruch.

          Następnie wykonały gwiazdozbiory i również poznały ich nazwy.                             Na warsztatach plastycznych wykonały dużą rakietę kosmiczną, hełmofony kosmonautów,

           PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 22.04.2013 r. DZIEŃ ZIEMI

        •     Dzisiejszy dzień "Święto Ziemi" to podsumowanie całego tygodnia pracy, który przebiegał pod kątem tematyki ekologicznej, to efekty pracy nauczycielek z dziećmi. W tym to dniu podziwialiśmy: przedstawienie przygotowane przez dzieci pt."Nie tylko dzieci sgregują śmieci", happening z okazji Dnia Ziemi, improwizację muzyczno - ruchową na temat "Nasza Ziemia", prezentację multimedialną "Piękno naszej Planety", poznawały sposoby zdrowego odżywiania.

           PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 19.04.2013 r. EKOLOGIA W PRZEDSZKOLU

        •   Poprzez różnorodną działalność, przez cały tydzień wpajaliśmy naszym dzieciom ekologiczne zasady postępowania w naszym codziennym życiu.

          Na warsztatach dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne, przygotowywały się do prezentacji mody śmieciowej, zasadziły swoje drzewko w parku, którym będą się opiekować i obserwować jego wzrost, oglądały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek przedszkola pt." Eko - Kapturek"

           PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 9.04.2013 r. W MCK - u

        • Z całym przedszkolem pojechaliśmy dziś autokarem do MCK - u na przedstawienie pt. "Wilk i zając". Ale była radocha smiley

            PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 5.04.2013 r MOJE MIASTO ZYWIEC

        • Po Swiętach przedszkolaki zaczęły zgłębiać wiadomości na temat naszego miasta.

          I tu bardzo chcieliśmy podziękować Pani Ani S. za udostępnienie stroju żywieckiego, który posłużył nam do celów edukacyjnych, jak również pamiątkowych.

           PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • Śniadanie  WIELKANOCNE w naszym przedszkolu.

             PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        •          W naszym przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

          Wykonywanie ozdób świątecznych, barwienie i ozdabianie pisanek, pieczenie babeczek, robienie sałatki na świąteczne wspólne śniadanie.

                 PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        •      Niech Chrystus Zmartwychwstały
           przyniesie dla Was wiosenne
          kwiaty miłości, spokoju i szczęścia.
          Wesołych Świąt i mokrego Dyngusa                                                              
          życzą dzieci i personel przedszkola "AKADEMII  MALUCHA"                                       

        • 27.03.2013 r. SPOTKANIE WIELKANOCNE

        • Dziś oglądaliśmy przedstawienie WIELKANOCNE wykonane przez dzieci z Przedszkola Nr. 11 z gr. Pani Agaty i Doroty.

          Za zaproszenie bardzo serdecznie dziękujemy.smiley

            PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 22.03.2013 r. ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

        • ŚWIATOWY  DZIEŃ  WODY - ten dzień nasze przedszkolaki uczciły improwizacją ruchowo - taneczną na temat WODY przy muzyce poważnej Heendla,Camila Saint Saena. 

          Światowy Dzień Wody, obchodzony jest co roku 22 marca, ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie słodkiej wody oraz zrównoważonego zarządzania zasobami wody pitnej .Ze względu na fakt, iż rok 2013 został ogłoszony przez UNESCO oficjalnym rokiem wody, data 22.03.2013 r. nabiera jeszcze większego znaczenia. Tegoroczne założenia Światowego Dnia Wody poświęcone są kwestii współpracy ponad podziałami w dziedzinie wody, zarówno na szczeblu międzynarodowym, regionalnym czy lokalnym. Jak podkreśla Irina Bokova Dyrektor Generalny UNESCO” Biorąc pod uwagę znaczenie wód transgranicznych i warstw wodonośnych, które stanowią prawie połowę powierzchni ziemi, należy uznać, że współpraca w dziedzinie wody jest nieodzowna dla istnienia pokoju na świecie „ Co ciekawe obecnie woda o wiele częściej łączy niż dzieli, dlatego współdziałanie w tej dziedzinie jest konieczne nie tylko ze względu na środowisko ale także na trwałą budowę pozytywnych relacji między społecznościami na każdym szczeblu.

          PATRZ : ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA