• 16.10.2014 r. URODZINY

        • W grupie starszaków i średniaków dziś urodziny obchodziły Lena i Dagmarka. Urodziny te były obchodzone po krakowsku

          Życzymy im wszystkiego najlepszego!

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 12.10.2014 r. KONCERT LAURATÓW

        • WYSTĘP GRUPY "ŻABEK" NA KONCERCIE LAURATÓW - STREFA CHWAŁY

                       Grupa Żabek zajęła III miejsce w kategorii zespoły wokalno- instrumentalne,          przedszkola.  Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie z dziećmi na koncert

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 10.10.2014 r. STREFA CHWAŁY

        • Odbyły się festiwalowe przesłuchania Piosenki Religijnej. W tych przsłuchaniach brała udział grupa Biedronek- opiekun mgr Magdalena Suchanek i grupa Żabek- opiekun Anna Pietraszko, na gitarze akompaniowała Pani Dorotka. Grupa Żabek zdobyła III miejsce w kategorii przedszkolnej. Gratulujemy im!

          Grupę Żabek zapraszamy na występ na koncercie galowym w niedzielę do

          MCK - u w Żywcu o godz.14.00

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

          STREFA CHWAŁY 2014

          Festiwal Piosenki Religijnej
          „STREFA CHWAŁY 2014”

          Motto tegorocznej edycji:

          „Kim Ty jesteś, Panie? Kim jestem ja?” św. Franciszek

          O R G A N I Z A T O R :
          Miejskie Centrum Kultury w Żywcu
          Parafia pw. NNMP w Żywcu

          P A T R O N A T    H O N O R O W Y:
          Burmistrz Miasta Żywca                       Ks. Infułat
                       ANTONI SZLAGOR                    WŁADYSŁAW FIDELUS
                                                                        proboszcz
                                                                      Parafii Narodzenia NMP
                                                                       w Żywcu

          sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, Al. Wolności 4. 

        • 2.10.2014 r. ROCZNICA

        • Grupa Żabek z naszego przedszkola uczciła pamięć księżnej Marii Krystyny Habsburg, która zmarła dwa lata temu, zapalając znicz przy jej mieszkaniu w miejscowym nowym zamku.

           

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 30.09.2014 r.BICIE REKORDU

        • DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA BRAŁY DZIŚ UDZIAŁ W BICIU REKORDU GUINNESSA

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

          30 września - ustanowiliśmy rekord guinnessa!

          W tegorocznej edycji Akademii Aquafresh postanowiliśmy ustanowić Rekord Guinnessa

          w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie.

          Rekord ustanowiliśmy 30 września 2014 r. o godzinie 12:00.

          Przez 2 minuty 257 500 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki!

          W przedszkolach, które zgłosiły się do programu Akademii Aquafresh,

          zgłosiły chęć wzięcia udziału w ustanawianiu Rekordu oraz wyznaczyły w przedszkolu

          Komisarza Rekordu Guinnessa 30 września br. o 12:00 rozpoczęło sie wielkie szczotkowanie.

          Dzieci w całej Polsce przez 2 minutki myły ząbki, dzięki temu pobiliśmy rekord Guinnessa,

          który został ustanowiony w Indiach, gdzie 177 000 osb w jednym czasie myło zęby. 

          Przedszkola, które wzięły udział w ustanawianiu

          Rekordu Guinnessa otrzymały specjalne certyfikaty.

          Podobne certyfikaty świadczące o uczestnictwie w ustanawianiu

          Rekordu otrzymało każde dziecko, które wspólnie z nami szczotkowało ząbki

          30 września o 12:00.

          Wszystkim dzieciom i przedszkolom serdecznie dziękujemy!

        • 30.09.2014 r.URODZINY

        •    Maluszki - Kajusia i Wojtuś obchodzili dziś Urodziny z biciem rekordu Guinnessa we wspólnym szczotkowaniu zębów.

          ŻYCZYMY IM STO LAT! i zdrowych ząbków.

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 30.09.2014 r. URODZINY

        • W grupie starszaków dziś obchodzili urodziny Dawidek, Kubuś, Doruś. Tematem tych urodzin było grzybobranie. W atmosferze lasu, grzybów dzieci bawiły się znakomicie.

          Solenizantom życzymy Wszystkiego co najlepsze!

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 26.09.2014 r. URODZINY

        •   Dziś obchodziły urodziny Lenki i Julcia. Urodziny były zorganizowane w oparciu o przygody Myszki Miki. Życzymy im STO LAT!

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

        • 21.09.2014 r. PREZENTACJE

        •   21 września w Amfiteatrze Pod Grojcem odbył sie Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora. Nasze przedszkolne zespoły "ŻABKI" prowadzone przez P. ANIĘ I ASIĘ oraz "BIEDRONKI" prowadzone przez P. MAGDZIĘ I NATALKĘ zaprezentowały się ze swoim programami artystycznymi.

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA

           

        • 11.07.2014 r. PLANSZOSTRADA

        • W ubiegłym tygodnia grupa starszaków brała udział w turnieju Planszostrada w ramach, którego zorganizowane zostały rozgrywki w grę planszową "Chińczyka".Turniejowi towarzyszyło hasło:Bądz aktywny, ruszaj głową;.Przydzielanie dzieci do drużyn odbyło się na zasadzie szczęśliwego rzutu kostką. Po pierwszych rozgrywkach zwycięzcy przechodzili do ćwierćfinałów, następnie do półfinałów. W półfinałach rozegrana została; bitwa o 2, 3 i 4 miejsce (o każde miejsce dzieci rywalizowały w dwóch stolikach, po 3 lub 4 osoby, z których wyłonieni zostali zwycięscy).          

               Finał, czyli walkę o 1 miejsce zorganizowaliśmy w Klubie środowiskowym AKWARIUM, gdzie przy wspaniałym dopingu reszty grupy, rozgrywkę stoczyli Natalka, Tadzio, Patryk i Oliwier. Zwycięzcą okazał się być Patryk, II miejsce zajęła Maja S., III Julia, IV Konrad. Dzieciom zostały wręczone nagrody i dyplomy.

               W ramach tygodnia z grami planszowymi grupa starszaków stworzyła własną grę „Letnia przygoda, dzieci samodzielnie wymyślały reguły gry i tworzyły przeszkody.

               Ponadto cała grupa brała udział w grze przestrzennej w "Chińczyka", gdzie to właśnie dzieci stanowiły żywe pionki. Przydzielanie do drużyn czerwonej, żółtej, niebieskiej i zielonej odbyło się na zasadzie mini quizu z wiedzy ogólnej. Zwycięzcami okazała się być grupa czerwonych pod przewodnictwem Martynki P.

              Podczas tygodnia z grami przedszkolaki stworzyły także własne domino z kamyków nazbieranych podczas spaceru. Kamyki zostały pomalowane farbami na kolory charakterystyczne dla gry;Chińczyka, następnie z kamyków dzieci ułożyły napis Gry planszowe. Podczas zabawy dzieci chętnie wykorzystywały nową grę.

              Ponadto przedszkolaki grały w inne gry planszowe, były to m.in. warcaby, scrabble,Morskie opowieści, Czerwony Kapturek, Grzybobranie.Gry te nie były dzieciom obce,ponieważ grają w nie przez cały rok.

              W wolnym czasie także samodzielnie tworzyły mini gry planszowe na kartkach: własnoręcznie tworzyły plansze i wymyślał ich zasady.
           

        • 4.04.2014 r. WARSZTATY TECHNICZNE

        • Dziś średniaki na warsztatach wykonywały z filcu kwiatki wiosenne. Następnie przy pomocy P.Ani ozdabiały nimi opaski na głowę, a chłopcy zanieśli swoim mamom filcowe broszki.

          PATRZ: ZDJĘCIA PRZEDSZKOLA