Niepubliczne Przedszkole " Akademia Malucha" w Żywcu

GRUPY PRZEDSZKOLNE

• 23.09.2015 r.TEATRZYK

W czwartek 23.09.2015r. w Przedszkolu w ramach DNI OTWARTYCH, aktorzy z Teatru Duet z Krakowa przedstawili bajkę „Czerwony Kapturek”. Dzieci miały okazję skonfrontować swoją znajomość tej popularnej bajki z wersją proponowaną przez aktorów. Od razu zauważały zmiany i elementy nowoczesności, co wywoływało dużo śmiechu u widzów. Każdy chciał włączyć się do udziału w występie, ale niestety, możliwości były ograniczone. Wybrane przedszkolaki otrzymywały gromkie brawa za odwagę i wspaniałą grę. Na koniec przedstawienia można było się przekonać, że dzieci właściwie odebrały przesłanie tego popularnego utworu, że należy słuchać mamy, nie wdawać się w rozmowy z nieznajomymi i nie schodzić z wyznaczonej drogi.

•           23.09.2015r rozpoczynamy cykliczne spotkania dla dzieci z poza naszego przedszkola i ich Rodziców w ramach DNI OTWARTYCH

• 18.09.2015 r. WARSZTATY TEATRALNE

Dziś warsztaty teatralne w wykonaniu grupy maluszków i średniaków. Panie naucz. wraz z dziećmi przygotowały obrazek sceniczny pt. MUCHMOREK. Było pięknie, barwnie, wesoło. Dziękujemy Pani Magdzi i Basi

• 17.09.2015 r. WARSZTATY KULINARNE

Starszaki w ramach zajęć kulinarnych robiły dziś sałatkę owocową z pysznym musem malinowym.

• 23.09.2015 r. U DENTYSTY

Dnia 23.09.2012r.nasze przedszkolaki w czterech grupach wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego GABINET ZDROWEGO UŚMIECHU.Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte ,zapoznały się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniono im jak leczy się zęby, pokazano działanie sprzętu medycznego. Następnie pani stomatolog przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów, a także skontrolowała zęby ochotników. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie za lekcję edukacyjną, a w zamian otrzymały pełno różnorodnych gadżetów.

Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie i obiecały, że wrócą do niego odważnie z rodzicami

• 14.09.2015 r. WARSZTATY CERAMICZNE

Na zajęciach ceramicznych dzieci lepiły z gliny podstawki pod kwiatki

• 16.09.2015 r. URODZINY

Dziś obchodziliśmy URODZINY LENCI SZ. Zostaliśmy zaproszeni przez jej Rodziców do jej ogrodu na PIKNIK URODZINOWY. Był taki ogrom atrakcji, że wcale nie mialiśmy ochoty jechać z powrotem.

Za gościnność i ogrom atrakcji, poczęstunek serdecznie DZIĘKUJEMY!

• 15.09.2015 r. GRILLOWANIE

Grillowanie  czas zacząć - w przedszkolnym ogrodzie oczekujemy na pyszne banany z grilla z czekoladą i miodem

• 1.09.2015 r.

WITAMY W NOWYM